catlakkazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turner Malikhanesi-Northampton

+2
Nora Skinner
Jason Turner
6 posters

1 sayfadaki 13 sayfası 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sonraki

Turner Malikhanesi-Northampton Empty Turner Malikhanesi-Northampton

Mesaj tarafından Jason Turner Perş. Tem. 31, 2008 9:03 pm

...................................................................................................................................................................................................
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Turner Malikhanesi-Northampton Empty Geri: Turner Malikhanesi-Northampton

Mesaj tarafından Jason Turner Cuma Ağus. 01, 2008 11:28 am

Jason bayağı yorulmuştu dün gece.Evine gelir gelmez uyunuştu.Dinlenebilmişti ama rüyasında birkaç kez Morello'yu görmesi huzurunu bozmuştu biraz....
Jason sabah kalkar kalkmaz banyoya girmeliydi.Zira dün gece gelir gelmez uyumuştu.Oldukça kirliydi de.Neşeli bir sabahla birlikte güzel bir duş almak için banyonun yolnu tuttu....
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Nora Skinner Cuma Ağus. 01, 2008 11:38 am

Nora ahşap kapılı bu evin kapısında durdu dakikalarca.İlk gün aramasa da bu gün sabahtan itibaren Kuzeni Jason Turner'ın evini aramıştı ve sonunda bulmuştu!Geçen günü düşünüp gülümsedi.Ama şimdi yine utangaçlığı ağır basmıştı.Kuzeniyle daha önce hiç konuşmamıştı,farkında bile değildi bir kuzeni olduğundan!Kapıyı çalmak için her hareketinde engel oluyordu o içindeki duygu.Bavulları ellerini kesmişti,ama düşünebildiği bu acı değildi.
Kulakları içeriden gelen sesi duyunca kapıyı çalmasına yetecek cesareti buldu ve bunun bir hata olmadığını umarak beklemeye başladı.

En son Nora Skinner tarafından Cuma Ağus. 01, 2008 9:15 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Nora Skinner
Nora Skinner
Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi Çalışanı

Mesaj tarafından Jason Turner Cuma Ağus. 01, 2008 11:52 am

Jason,henüz duştan çıkmıştı ve başını kurulyordu.Birden kapı çalmıştı.Jason irkildi.Çünkü bu kapı uzun süredir çalmıyordu."Acaba Morello!" diye söylendi tedirgin bir şekilde.Yanına asasını aldı ve yavasca merdivenlere yöneldi.Düşünceler içinde merdiveni indi.Ve durup haline gülmeye başladı birden:
"Ya tabii Bay Turner!Kapıyı çalardı değil mi?".Kafasına yavaşca vurup asasını henüz giydiği kot pantolonunun cebine soktu.Beklettiğini düşünerek kapıya hızla yürümeye başladı sonra da.Kapıya gelince durdu ve o alaycı gülümsemesini takınıp kapıyı hızlıca açtı...
Kapıda oldukça zayıf,güzel bir cadı duruyordu.Jason hızla başındaki havluyu attı:
"Pardon!Hatırlayamadım sanırım!Kimsiniz?"...
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Nora Skinner Cuma Ağus. 01, 2008 12:01 pm

"Pardon!Hatırlayamadım sanırım!Kimsiniz?"...

Karşısına çıkan adamı görünce irkildi bir an.Ağzını açtı ama konuşamadı,baktı sadece.Ardından adamı daha fazla bekletmemek için kısık ve ince bir sesle
"Ben Nora Skinner.Sanırım benim kuzenimsiniz.Jason Turner?"dedi.Bunları der demez kendine lanet okudu.Sanırım benim kuzenimsiniz mi?! Kelimelerini daha iyi seçmeliydi.
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Jason Turner Cuma Ağus. 01, 2008 12:11 pm

Jason garip bir halde guzel cadıya bakmaya basladı.`Kuzen mi?` diye geçirdi içinden.Sonra cadıyı süzdü şöyle bir.Hemen yanıbaşında da bavul vardı...
Şöyle bir düşündü.Nora Skinner?Yabancı gelmiyordu aslında bu isim.Bir kuzeni olduğundan haberi vardı aslında ama ismini hatırlayamamıştı bir türlü.Annesi ölüm döşeğindeyken bir isim mırıldanmıştı ama bu Nora mıydı hatırlayamıyordu...
Ardından genc cadının sorgulayan bakışlarıyla irkildi.Yüzündeki tedirginlik yerini tebessüme bırakmıştı:
"Bir kuzen ha!...Bekletmeyim,gelsene içeri!".Ardından asasını çıkarıp bavula cevirip:"Wingardium Leviosa!" dedi.Sonra gülümseyerek Nora'ya döndü tekrar:
"Hadi içeri geç.Bavulu uygun bir yere gönderirim ben.".....
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Nora Skinner Cuma Ağus. 01, 2008 12:20 pm

Adam düşünüyor olmalıydı uzun sayılacak bir sessizlik hakim oldu ortama.Tedirgin duruyordu,yanlış eve geldiğini düşündü önce.Adamın gülümsediğini farkedince rahatlar gibi oldu yine de hala tanımadığı birinin yanında gergin hissediyordu.
"Bir kuzen ha!...Bekletmeyim,gelsene içeri!".dedi kuzeni ardından "Wingardium Leviosa!" diyerek bavullarını havalandırdı.Bu Norayı az da olsa rahatsız etti,eşyalarının ellenmesini istemezdi.Ama o an ellerinin acısı aklına geldi ve sessiz kaldı.Çekingen çekingen adımını içeri attı ve çevreyi incelemeye koyuldu.
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Jason Turner Cuma Ağus. 01, 2008 12:30 pm

Jason bavul için uygun bir yer ararken bir yandan da Nora'yla konuşmaya çalışıyordu:
"Biliyor musun Nora,Bu evin kapısı yaklasık 2-3 senedir çalmıyordu"dedi Sonunda bavul için boş bir köşe bulup oraya yerleştirdi.Sonra evi inceleyen Nora'ya döndü tekrar:"İkimize rahat rahat yeter sanırım ha?"
Ardından salonun çıkışındaki mini bara gidip kendisi için bir viski doldurdu.Kahvaltı yapmamıştı henüz ama bunun onu etkileyeceğini zannetmiyordu.Kendisine bir kadeh doldururken Nora'ya cevirdi başını:
"Ne istersin?" dedi ve kızın cevap vermesini beklemeden devam etti:"Otursana bir yere birbirimize anlatacak çok şeyimiz var sanırım!"....
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Nora Skinner Cuma Ağus. 01, 2008 12:37 pm

İçerisi Noranın standartlarının çok üstündeydi.Garip garip çevreyi incelerken Jason'ın sesini duydu:"Biliyor musun Nora,Bu evin kapısı yaklasık 2-3 senedir çalmıyordu"
Nasıl yani? diye düşündü Nora.Hala sesli konuşacak kadar güvenemiyordu kendine.Gözünü duvarlardan ayırmadı.
Jason'ın salon çıkışındaki minibara gittiğini ve kendisine viski koyduğunu gördü.Viski!Noranın en sevdiği içecekti.Diagon yolundaki garip içeceklerin aksine Nora viskiye bayılırdı.Uzun sürede içememişti.Gözü viskiye takıldı.Jason'ın sesini duydu yine:
"Ne istersin?Otursana bir yere birbirimize anlatacak çok şeyimiz var sanırım!"
Evet konuşmak iyi olurdu.Viski moralini yerine getirdi.Sesini de öyle..
"Viski güzel olurdu dedi yine çevresine bakarken.Yakınında olan herhangi bir yere oturdu.
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Jason Turner Cuma Ağus. 01, 2008 12:46 pm

Jason Nora'nın isteği üzerine bir kadeh doldurdu ve göz kırpıp kadehi Nora'ya gönderdi.Kadeh uçarak Nora'ya ulaştığında onun da işi bitmişti ve tebessüm ederek hızlıca Nora'ya yöneldi.Kuzeni olduğuna ikna olmuştu nedense.Çok sıcak davranıyordu bu cadıya.Yanına gelene kadar süzdü Nora'yı:
"Bu kadar güzel bir kuzenimin olduğunu keşke daha önce öğrenebilseydim!" dedi Nora'nın yanına otururken.Kadehinden bir yudum aldı ve cadıya döndü:
"Eee anlat bakalım Nora!Herşeyini anlat bana.Aynı evi paylaşıcaz sonuçta.Birbirimizi tanımalıyız değil mi?".Ardından sağ elini koca kanepenin ardına attı ve dinleme moduna geçti....
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Nora Skinner Cuma Ağus. 01, 2008 1:01 pm

Jason Noranın yanına geldiğinde kadeh eline anca gelmişti.
"Bu kadar güzel bir kuzenimin olduğunu keşke daha önce öğrenebilseydim!" dedi Jason yanında otururken.Tedirginliği biraz azalmış olan Nora gülümseyerek cevapladı.Kadehindeki viskiye baktı
"Eee anlat bakalım Nora!Herşeyini anlat bana.Aynı evi paylaşıcaz sonuçta.Birbirimizi tanımalıyız değil mi?".Onaylarcasına kafa salladı,ardından şaşkın bakışlar ardından viskiyi fondipledi.Bu tadı özlemişti!Bardağı elleri arasına aldı ve anlatmaya başladı:
"Kuzenim olduğunu birkaç gün önce öğrendim.Annem söyledi...Şey,ölmeden önce"sustu,sonra Jason'a bakıp devam etti
"Evi bulmam biraz zor oldu ama buradayım!Habersiz geldiğim için kusura bakma..."dedi boş bardağa baktı yeniden.Kafasını kaldırmadan "Peki ya sen,kuzen?Sen ne yapıyorsun?"
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Jason Turner Cuma Ağus. 01, 2008 1:11 pm

Jason yüzünü buruşturdu:"Öldü mü?Çok üzüldüm tatlım.Senin için kötü bir dönem galiba!" dedi.Sonra Nora'nın şaşkın bakışları arasında bardan bir şişe üzerine gelmeye başladı.Şişe Nora'nın kadehini doldurdu ve geldiği gibi yavaşça bara geri döndü.Nora şişeyi seyrederken Jason tekrar söze girdi:
"Merak etme seni mutlu etmek için elimden geleni yapacağım Nora!".Jason Keira dışında kimseye bu kadar içten davranmamıştı belkide.Gözlerinde yalan yoktu:
"Neyse yorgun olmalısın.Konusacak vaktimiz oldukça bol.Sen evi gez.Kendine bir oda beğenip yerleş.Bugun evdeyim..Hmm sadece Keira'ya bir bakabilirim belki.İki-üç gündür haberim yok ondan.".Nora'nın sorgulayan bakışlarıyla karşılaşınca gülerek devam etti:
"Şey Keira sevgilim benim.Umarım iyi anlaşırsınız...Ona akşam üstü bakmaya gideceğim.O hariç evdeyim bugün!".Nora'ya göz kırptı ve tekrar bara yöneldi...
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Nora Skinner Cuma Ağus. 01, 2008 1:17 pm

Şişenin yeniden dolduğuna sevindi ama bu kadar çok uçan nesne görmek garibine gitti.Keira'nın kim olduğunu merak etti jason ondan bahsederken.Sormasına gerek kalmadı kim olduğunu,cevabını almıştı:
"Şey Keira sevgilim benim.Umarım iyi anlaşırsınız...Ona akşam üstü bakmaya gideceğim.O hariç evdeyim bugün!".Bara giderken Jason'ın ardından baktı.Ne kadar cana yakın biriydi!Kendisi de onun gibi olmak isterdi,insanlarla rahat rahat konuşabilen biri!Daha kendi kanından biriyle bu kadar zoraki konuşurken nasıl olabilirdi bu?Zamanla alışırım diye düşündü.Yine merakı su yüzüne çıktı,hiçbirşey demeden az önce dolu olan bardağı yakındaki bir yere bırakıp bu ilginç mekanı gezmeye başladı.Viski hoşuna gitmişti,bunun için minnettarlık duydu çevresine bakarken...
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Jason Turner Cuma Ağus. 01, 2008 2:00 pm

Jason,kadehini yıkayıp bara koydu tekrar.Nora evi gezmeye başlamıştı.Jason'ın da yemek yemesi lazımdı.Mutfağa yöneldi:
"Tatlım!Ben kahvaltı yapacağım.Canın bir şeyler isterse çekinme!"..
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Nora Skinner Cuma Ağus. 01, 2008 2:06 pm

Gelmeden önce yediği dondurmaları ve şekerlemeleri hatırlayınca garip hissetti kendini
"Teşekkür ederim,almayayım"diye seslendi.Ama mutfağa gidebilirdi.Orayı daha görmemişti.Jasonın sesinin geldiği yöne ilerledi.
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Jason Turner Cuma Ağus. 01, 2008 2:26 pm

Jason,bir anda sofrayı hazırlamıştı.Yemeğini hızlıca yemeye çalışıyordu.Bir yandan da gelecek postasına bakmaya çalışıyordu.Gülümsedi haberleri görünce:"Yeni bakanımız kim ki acaba?" dedi Broklyn malikhanesindeki o saldırıyı hatırlayarak...Ve birden Nora'yı farketti.Kapıda kendisini seyrediyordu öylece.Telaşlandı bir an.Ama ağzından bir şeyler kaçırmamıştı:
"Gelsene Nora!"...
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Nora Skinner Cuma Ağus. 01, 2008 2:33 pm

Nora çevreye bakına bakına jason'ın yanına oturdu.Gelecek Postasında Bakanla ilgli haberi görünce surat astı:
"Bakan öldürülmüş demek!"dedi."Yeni bakanı hemen atasalar iyi olacak,herkesin güvenliği tehlikede"
Habersizdi,Jason'a bakıp gülümsedi
"Ev gerçekten çok hoş..."Jason'ın yemeyi bıraktığını görünce rahatsız ettiğini düşünüp"Yemeye devam et,ben çevreye bakınıyorum"dedi ve ayağa kalktı.
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Kelvin Black Cuma Ağus. 01, 2008 2:38 pm

kelvin kapıya yaklaştı zili çaldı jasondan yarına kadar s.b.s sınıflandırması
için uzman bilgisi gerektirir hayvan sınıflandırması kagıdı vede shb kagıdı
sihirli hayvan bakımı kagıdı hazırlamasını izteyecekti
Kelvin Black
Kelvin Black

Mesaj tarafından Nora Skinner Cuma Ağus. 01, 2008 2:54 pm

Nora çalan kapıya doğru ilerledi.Evin sahibi gibi davranmak istemiyordu,yine de Jason'ın gelip de açmasını bekleyemezdi.Kapıyı açıp yabancıyla göz göze geldi.
"Merhaba,kimsiniz?"
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Kelvin Black Cuma Ağus. 01, 2008 3:01 pm

kapı açıldı içeriden bir bayan çıkmıştı kelvin şaşırmıştı jason kızlardan hoşlanırdı ama kız ona
"merhaba,kimsiniz" dedi kelvin "merhaba ben kelvin black" dedi
ve ister istemez gülümseyip gerilemeye başladı jasonun kızlardan hoşlandıgı düşünerek "jasonla görüşecektim ama eger meşgulseniz rahatsız etmeyeyim"
dedi gerileme devam ederek
Kelvin Black
Kelvin Black

Mesaj tarafından Nora Skinner Cuma Ağus. 01, 2008 7:29 pm

Nora sempatik sempatik sırıttı
"Ne düşündüğünü tahmin ediyorum,ama yanılıyorsun."Bir an durakladı
Kuzen olduklarını söylemeli miydi?Neden olmasın?
"Ben Jason'ın kuzeniyim"dedi yavaşça. Kendini evin sahibi gibi hissediyordu,güveni yerindeydi.Gülümsedi,kendisine gülümsüyordu aslında.

Karşısındaki yabancı deşifre olduğunu farkedince özür diledi ve ayrıldı mekandan.Nora kapıyı kapadığında yanlış düşüncelere de kapıyı kapamış olduğunu düşündü...
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Jason Turner Cuma Ağus. 01, 2008 7:45 pm

Jason elinde bir bardak suyla mutfaktan ayrıldı.Kapıya doğru yöneldi.Nora kapıyı kapatıp sırtı dönük yaslanmıştı.Birden göz göze geldiler.Jason merakla sordu:
"Kimdi o Nora?"
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Nora Skinner Cuma Ağus. 01, 2008 7:47 pm

"Kelvin Black"dedi tereddütsüzce.İsimleri unutmazdı.Seninle görüşecekti,ama acil olduğunu sanmıyorum"Muzipçe gülümsedi "Onu kovmak daha çok hoşuma gitti açıkçası"
Nora Skinner
Nora Skinner

Mesaj tarafından Jason Turner Cuma Ağus. 01, 2008 7:53 pm

Jason gülümsedi:"Seninle çok işim var anlaşılan ha!" dedi.Ardından arkasını döndü tekrar mutfağa ilerlemeya başladı:
"Tatlım!Ben Keira'ya bir bakmaya gidiyorum.Akşama gelir.Sen akşama kadar evi didik didik et olur mu!" dedi kahkahalarının arasında.....
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Nora Skinner Cuma Ağus. 01, 2008 7:57 pm

Gülümsedi Nora.Amacı buydu zaten!
Küçüklükten beri hep hoşuna gitmişti yeni yerler keşfetmek
Meraklıydı...
Bunu ev sahibi olmadan daha rahat yapacağını düşündü.
Aklına bu fikir yatmıştı
Evi didiklemek!
Nora Skinner
Nora Skinner

1 sayfadaki 13 sayfası 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sonraki

- Similar topics