catlakkazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bar--Güneş Batarken

2 posters

Bar--Güneş Batarken Empty Bar--Güneş Batarken

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Salı Ağus. 05, 2008 7:38 pm

Güneş batarken Anastasia elindeki büyük poşetle girdi Bardan içeri..Onun için iyi bir öğleden sonra değildi..

Uzun sarı saçlarını arkasına atarak Boş bir masa aradı gözleri..Ama bu saatte Hellfire oldukça kalabalık oluyordu..Derin bir nefes aldıktan sonra Bar'ın boş olduğunu gördü..yani tamamen boş değildi bir köşede gazeteci olduğunu tahmin ettiği bir kadın ve bir sifacı hararetli hararetli bir şeyleri tartışıyordu..

Uzun siyah parlak pelerinini arkasına atarak bara yaklaştı..çantalarını bir tabureye koyduktan sonra kendiside bir yere oturdu

Barmenin yanına gelmesi cok uzun sürmemişti..

"ne alırsın?"

diye sordu adam cok kibar olmayan bir ses tonuyla..Normal bir gün olsa oturup bu adamla tartışmanın zevkli olacağını düşündü..fakat bu gün normal bir gün değildi

"veela viskisi"

dedi en az adamın ki kadar kaba bir sesle..

Güzel yüzü ve anlamlı bakışları bir an için Barın diğer köşesinde konuşan Şifacı ve Gazeteciye gitti..Sakince ikisini süzdü

sonra keni kendine bilmiş bir şekilde gülerek taciz bakışlarını barmene doğrulttu

HellFire kadar kaba diye düşündü adam için..Buraya bir kez daha gelmişti sanırım açılışında..Yeniden toplanan Conjures ekibiyle..Artık onlarlada eğlenemediğini fark ettiğinde gerçekten boşluk hissi kaplamıştı yüreğini

Uzun yıllar geçirmişlerdi birlikte..Yinede eskisi kadar sevemiyordu Ne ekibi ne de ününü
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve
Biçim Değiştirme Öğretmeni

Bar--Güneş Batarken Empty Geri: Bar--Güneş Batarken

Mesaj tarafından B.Archill Rotten Salı Ağus. 05, 2008 8:02 pm

" Eeeh sıkıcııı"

Dedi bar ile kendi odasının arasındaki kapıdan adımını atıp iri yarı kokuşmuş barmenine bakarak..Bu adam neden burada çalışıyordu ki ?

" En azından benim kadar uyuşuk değil servis yapıyor, bense arkada keyfime bakıyorum..hem ücr.. "

Kendi sorularını kendi cevaplarıyla ezerken barda gözünü gezdirip iğrenç, uğultulu insanlara baktı..Yeni uyandığı için gözlerinin altı şişti ve berbat göründüğünün farkındaydı..

" Ihmmm hadi ama yapma hiç mi güzel bir fıstık olmaz buralarda " derken elinde bir adet viski ile oturan, sarı saçlarını omzundan dökmüş kadını fark etti..

Ayaklarını sürüyerek barda onun oturduğu bölüme doğru ilerledi..önce gidip kadına selam vermek geldi içinden..sonra yanına oturmanın daha masumane kalacağını düşündü

Bir süre oturduğu yerde etrafa bakındı ve tabi yanında ki kadına..onu görmezden gelmesi pek hoşuna gitmese de zorlu insanlarla uğraşmayı seviyordu

Kadının Barın öteki tarafındaki çifti izlediğini görmüştü..Hatta Biraz tiksinti dolu bakışlarını

Çenesini okşayarak mırıldandı

“çıkardığıkları sevimli uğultular"

“Sevimli” sözcüğünü alaycı ama daha cok tiksinti dolu söylemişti

"gerçekten miğdemi bulandırıyor"
B.Archill Rotten
B.Archill Rotten
Hellfire Cantina'nın sahibi

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Salı Ağus. 05, 2008 8:17 pm

Elindeki Viski Bardağını içmeyi düşünmüyordu aslında..Hoş bir dekor olacağını düşündüğü için sipariş etmişti..

Sıkıldığını belli edercesine derin bir nefes aldı..Bu berbat aksam eve gitmeyi hiç istemiyordu canı..Her hangi bi yerde uyuyabilirdi

Yeniden Kaçmaya başlıyorsun!

dedi içinde ki gereksiz insan..Haklıydı..hayatı boyunca her zaman kaçmıştı Sıkıldığında Zorlandığında Üzüldüğünde Kaybettiğinde

Yeni bir yaşamın bu kadar yıl sonra onu beklemediğini biliyordu..Buradan uzağa gidemezdi hem..zaten artık gidebileceği bir yer olmadığını da biliyordu..

Bir ailesi yoktu..Buranın dışında dostları yoktu..Ve bir ailesi yoktu..

Lanet olsun

diye mırıldandı Gerçekten bir ailesi yoktu ? Komikti bu aslında ailesi olmadan nasıl yaşayabilirdi ki insan ?

Yanına birinin oturduğunu hissettiğinde başını bir kaç saniyeliğine yana çevirip adama baktı

hoş bir mizacı vardı bu adamı daha önce görmüş olmalıydı..biraz beynini zorlasa hatırlardı ama canı istemiyordu..Tekrar önüne dönerek gözlerini Karşıdaki çifte dikti..

"nahoş bir ikili"

diye düşündü..yüzünde oluşan gülümseme yan tarafından gelen bir sesle tamamen silindi

“çıkardığıkları sevimli uğultular"

“Sevimli” sözcüğünü alaycı ama daha cok tiksinti dolu söylemişti

"gerçekten miğdemi bulandırıyor"

Alaycı adama söyle bir göz ucuyla baktı..Birilerinin düşüncesini paylaşmasna sevinmişti..

"bende.."

demekle yetindi..İki yabancının böylesine bir barda oturup bir cift hakkında dedikodu yapma fikri onu güldürmüştü..

Nazik bir gülümsemeyle elini adama uzattı

"Anastasia!"

dedi sadece
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından B.Archill Rotten Salı Ağus. 05, 2008 8:36 pm

Kullandığı, kendini uyuşturmak için, hayatından bir süre olsun uzak..çok uzak, farklı bir dünyaya gitmesini sağlayan uyuşturucular Archill'i biraz hassas yapmıştı, gürültüye dayanamıyor, çabuk sinirleniyordu şu son günlerde..
Evet kendine birinin elini uzatıp onu bu kabusundan kurtarmaya geliceğini düşünüyordu, tek gecelik ilişkileri kadınlara farklı bakmasını sağlamıştı ama..hep rüyasında gördüğü, hayatı boyunca aradığı kurtarıcısının eli miydi bu ?

İçindeki serseri ruhuna noluyordu..yıllar önce bastırdığı melankolikliği bütün bedenini sarıyordu adeta ama buna izin veremezdi..İçindeki duygusal insanı bir uçurumdan attığını tasarladı aklında ve gülümsedi, kendisine uzanan narin, bakımlı eli kendi eliyle kavradı ve hafifçe sıktı..

" Bende Archill " dedi sıcak bir ses tonuyla, ardından..

" Iıı kendi barım diye söylemiyorum.. " dedi derin bir nefes alıp

" Berbattır " dedi nefesini verip alçak sesli bir kahkaha atarken içi gülen gözleriyle..yanındaki bayanın yüz hatlarını inceliyordu..bu kadar güzel olmamalıydı diye kendi kendine söylendi..sanırım etkileniyordu.
B.Archill Rotten
B.Archill Rotten

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Salı Ağus. 05, 2008 8:46 pm

" Bende Archill "

demişti adam yüz hatlarına tamamen ters düşen sıcak ses tonuyla

Anastasia gülümsemekle yetindi..Yavaş yavaş normal bir çevre kazanmanın verdiği hazla dahada sıcak bir biçimde gülümsedi..

Sonra Sakince Başını çevirip Viskiden bir yudum aldı..Sanırım içmeye karar vermişti..Eğer içmezse yazık olacaktı..öyle düşünüyordu

Adam yeniden konuşmaya başladığında zarif bakışlarını ona çevirdi

" Iıı kendi barım diye söylemiyorum.. "

" Berbattır "

Bu barın Sahibinin Karşısında durduğunu fark ettiğinde küçük bir kahkaha attı

"Gerçeği söylemek gerekirse"

dedi düşünceli bir tavırla

"cok kalabalık..ve bunaltıcı bir yer"

Sakince gülümsedi işaret parmağını yavaşça dudağının altına götürdü ve bakışlarını yere çevirdi

"üstelik döşemelerde cok huzursuz"
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından B.Archill Rotten Salı Ağus. 05, 2008 8:53 pm

Karşısındaki kadının barı hakkında yaptığı eleştiriler hoşuna gitmişti..en azından daha az kırıcıydı diğerlerine göre..

" Eh evet dekorasyondan anlamıyorum, ve burası bana kaldığından beri hiç bir değişiklik yapmadım..Immelmanın yaptığı temizlikler hariç " dedi eliyle barmenini göstererek gülümsedi.

" Aslına bakarsan kalabalıktan bende hoşlanmıyorum, bazen herkese bağırıp çağırıp kovmak istiyorum ama buranın çalışmasına ihtiyacım var..Anlarsın ya.. " dedi kollarını göstererek..

Sonra kafasını bara vurmak istedi defalarca, bu söylediği çok saçmaydı..neden karşındaki senin uyuşturucu bağımlısı bir pislik olduğunu bilmek istesin ki ?..ya şimdi yanından kalkarsa son zamanlar hasret kaldığı sıcak bir sohbeti daha başında kaybedicekti..

" Aptalsın aptal.. " diye kendi sövdü içinden..sonra rahatsız olmuş ve utanmış bakışlarını yere dikti..Anastasiadan gelicek tepkiyi bekliyordu.
B.Archill Rotten
B.Archill Rotten

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Salı Ağus. 05, 2008 9:02 pm

Sözlerini bitirdikten sonra Viskisinden bir yudum daha aldı ve Muzur bir gülümsemeyle adamı süzdü..Ne diyeceğini merak ediyordu

" Eh evet dekorasyondan anlamıyorum, ve burası bana kaldığından beri hiç bir değişiklik yapmadım..Immelmanın yaptığı temizlikler hariç "

Eliyle barmeni gösterdiğinde bu kaba saba adamın temizlik yapan halini beyninde canlandırdı..komikti gerçekten komikti

" Aslına bakarsan kalabalıktan bende hoşlanmıyorum, bazen herkese bağırıp çağırıp kovmak istiyorum ama buranın çalışmasına ihtiyacım var..Anlarsın ya.. "

dedi Archill Tekrar..kollarını göstererek..

Anastasia adamın kollarına bakmadı bile..Ne dediğini anlamış olmasına rağmen duymamazlığa verdi

"Aslında..İnsanların bu durumda bile her gece burada sabahlamalarına bir anlam veremiyorum"

dedi ciddi bir ses tonuyla..etrafına bakındı ve devam etti

"İnsanlar cok mu cesur yoksa çok mu aptal?"
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından B.Archill Rotten Salı Ağus. 05, 2008 9:09 pm

Anastasia'nın onu takmaması, bir bakıma hem sevindirici hem iç burkucuydu..İnsan daha beş dakika önce tanıdığı biriyle neden ilgilensin ki bu kadar diye düşündü..
..Ve neden bir insan daha beş dakika önce tanıdığı birine en kötü yanını göstersin ki..

" İçki.. " diye fısıldadı sanki çocuklara korku masalları anlatan yaşlı insanlar gibi ellerini iki yana açıp suratını korkunç bir ifadeye soktu sanki Anastasia'yı yiyecek bir vampir gibi görünüyordu, bu ona komik geliyordu..ya ona ?
Ve birden mimiklerini serbest bıraktı, tekrarladı..

" İçki, hem aptallaştırır hem cesaret verir..bir nevi insanlar barımda bunların arkasına sığınıp en büyük dertlerini unutuyor..kim demiş bir şişe viski sana ölümü unutturamaz diye ? " en samimi gülümsemesini ağzına yayarak.
B.Archill Rotten
B.Archill Rotten

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Salı Ağus. 05, 2008 9:16 pm

Archill Sorusuna ilginç bir biçimde cevap vermişti

"İçki"

demişti korkunç bir fısıltıyla..ve kollarını iki yana açıp dehşet verici bir gülümseme takınmıştı suratına

bu derece hoş bir insanın iki üç saniye içinde girdiği bedene baktı anastasia..Başka bir yerde başka biriyle olsa korkardı belki..Ama simdi küçük bir kahkaha attı..Archillde o "kötü" insan tipi yoktu..Daha cok kendine zarar veren çevresine dokunmayan insanlardandı o..

ANastasia'nın beklediği düzgün açıklama çok geçmeden geldi

"İçki, hem aptallaştırır hem cesaret verir..bir nevi insanlar barımda bunların arkasına sığınıp en büyük dertlerini unutuyor..kim demiş bir şişe viski sana ölümü unutturamaz diye ? "

Sakince gülümsedi..Belki insanların yöntemi buydu..Ama anastasia'nın ki daha çok gerçekten kaçmaktı..beyninde yaşayacağın bir kaç saat onu tatmin etmezdi..

"Ya sabah olup ayıldığında ?"

dedi bacak bacak üstüne atıp rahat bir pozisyona girdi

"Her gün kaçmak için aynı şeylere sığınmak saçma..Ya toptan kaçarsın yada kalıp savaşırsın"

Gözlerini yavaşça yere devirdi..bir süre ayaklarını izledikten sonra aniden başını kaldırıp adama gülümsedi

"tabi cesaretin varsa..!"
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından B.Archill Rotten Salı Ağus. 05, 2008 9:22 pm

Sohbet gittikçe koyulaşıyor, bu Archill'in çok hoşuna gidiyordu..pek sosyal biri sayılmazdı insanlarla dalga geçer, onlarla kendisinden nefret ettirene kadar uğraşırdı ama..Anastasia'nın gittikçe hararetlenen ses tonunu duydukça keyfi daha çok yerine geliyordu, sohbet esnasında sorunlarını düşünmeyi bırakıyordu..

" Ihmmm bilmem " dedi çocukça bir edayla..ellerini bara koyup dört ayaklı tabureyi biraz geri iterek taburenin iki ayağı üzerinde dengelemeye çalıştı bedenini..Rahat duramıyordu nedense hep bir munzurluk yapmak istiyordu..

" Daha önce bunu hiç düşünmemiştim..gece sızıp, sabah uyandığımda tekrar gece sızmayı beklemek için saatlerimi öldürürdüm, inan o arada geçen zaman, zamanların en sıkıcısı oluyor " dedi sırıtarak.
B.Archill Rotten
B.Archill Rotten

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Salı Ağus. 05, 2008 9:31 pm

Karşısındaki Cocuksu adamı izledi bir süre..

Dışardan göründüğü kadar katı sert ve serseri olmadığını düşündü..Biraz fazla şımartılmış küçük bir cocuk gibiydi..belki bu yüzden gerçekleri kabullenemiyordu

Artık Büyümelisin Archill diye mırıldandı Anastasia

" Daha önce bunu hiç düşünmemiştim..gece sızıp, sabah uyandığımda tekrar gece sızmayı beklemek için saatlerimi öldürürdüm, inan o arada geçen zaman, zamanların en sıkıcısı oluyor "

dedi sırıtarak Archill..Anastasia'da ona katıldı

"Zaman"

diye mırıldandı..

"yanlızken geçmiyor..Fakat simdi olduğu gibi yanında biri olduğunda su gibi akıyor"

Barın Mavi Duvarında asılı duran saate baktı..11'e yaklaşıyordu...ve Dıxy'yi unutmuştu

Bu aralar İnchertus onları kötü bir şeyin beklediğini söylemişti..çok geçmeden eve gitmesi gerektiğini düşündü çünkü eğer inchertus onu yanıltmıyorsa ki 26 yıldır hiç yanıltmamıştı evde olması en iyisi olacaktı

"Sanırım artık gitsem iyi olacak"

dedi sakince..Fakat gitmeyi istemiyordu çünkü bu cocuksu serseriden feci şekilde hoşlanmıştı
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından B.Archill Rotten Salı Ağus. 05, 2008 9:41 pm

" Gözlerimi kim kontrol ediyor ?
Neden başka yere bakamıyorum..?
-Ben söylemiştim sana Blatzie ondan hoşlanmaya başladın..
Evet lanet olası bildiğim şeyleri bana tekrar söyleme
-Ups tamam sadece ben, senin içindeyim, ben senim doğruları söylemek hakkım..
Tamam şimdi mutlu musun sus artık ? "

Çift kişilikli olmayı kendi seçmemişti, ama bu hoşuna gidiyordu, ruhuna danışmak, onunla kavga etmek, en yakın arkadaşı gibiydi o..

Fakat birden boğazının düğümlendiğini hissetti..Veda cümlelerini kurmuştu Anastasia..ama ilk geceden burda, yanında kalmasına zorlayamazdı onu, o kadar samimi değillerdi..

" G-gidiyor musun ? Şey..Seninle konuşmak çok zevkliydi, yarın akşam buraya uğrarsan yanına oturup seninle laflamayı çok isterim Anastasia " dedi ve kemikli parmakları olan..sıska sağ elini karşısındaki bayana uzattı gülümseyerek.
B.Archill Rotten
B.Archill Rotten

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Salı Ağus. 05, 2008 9:46 pm

Archill Elini Anastasia'ya uzattığında kadın bir kaç saniyeliğine duraksadı...Sakince adamın elini sıktı

" G-gidiyor musun ? Şey..Seninle konuşmak çok zevkliydi, yarın akşam buraya uğrarsan yanına oturup seninle laflamayı çok isterim Anastasia "

Sakince gülümseyerek dudaklarını araladı..

"Bende Archill"

dedi samimi bir sekilde...Gerçekten bunu tekrar yapmak istiyordu..uzunca bir süreden sonra yaklaşık bir 5 yıl sonra ilk defa bi erkekle görüşmek için can atıyordu..

Tabi Ak büyücüyü saymazsak..onunla Dıxy konusunda görüşmek için can atıyordu..

Yavaşça Tabureden kalktı ve çantalarını eline aldı..Kısa ama hızlı adımlarla kapıya yönelldi ve son kez arkasını dönüp adama gülümsedi ve sağ elini yavaşça kaldırdı..ama sonra vaz geçip parmaklarını hızla kenetledi ve HellFire'dan dışarı çıkıp Hızla eve cisimlendi
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından B.Archill Rotten Salı Ağus. 05, 2008 9:55 pm

Anastasia gidene kadar yüzünden hiç eksik olmayan gülümseme onun gitmesiyle birlikte tekrar Archill'in karanlığında kayboldu..
Gitmesine üzülmüştü..

" Umarım tekrar gelir..doğru söylüyodur..umarım "

Daha sonra tekrar bara dönüp iri yarı, kokuşmuş eski dostuna takıldı..

" Immelman kim derdi ki ben aşık olurum ? " dedi serzenişte bulunarak..sadece yarım saat görüşmekten..hoşlanmak..en büyüğü aşık olmak..mantıksız ama iç gıdıklayıcı derecede hoş geliyordu Archill'e.

Immelman homurdanarak fakat samimi bir ses tonuyla;

" Iyi de patr..her neyse dostum sen hiç aşık olmazsın ki " dedi dalga geçercesine..

Archill buna sinir olup sinirini diline döktü..

" Eh doğru ya sende hiç yıkanmazsın aşşağılık herif " dedi ve kahkahalar eşliğinde son kalan müşteride gittikten sonra Archill odasına çekildi..Immelman ise barda kendine yaptığı yatağında uyumaya gitti.
B.Archill Rotten
B.Archill Rotten