catlakkazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cam Kenarı

2 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Cam Kenarı Empty Cam Kenarı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Çarş. Tem. 23, 2008 5:09 pm

Angél , günün yorgunluğunu atabilmek için biraz dolaşmaya çıkmıştı. Hogsmeade ' ye cisimlendikten sonra , biraz yürüyüşün iyi geleceğini düşünerek yavaş adımlarla yürümeye başladı. Hafiften esen rüzgar saçlarını hafiften dalgalandırıyordu. Saçlarını eliyle arkaya attıktan sonra yürüyüşünü biraz daha hızlandırdı. Aynı zamanda esen rüzgar da hızını attırmıştı. Adeta " benim yarışmaya kalkma " diyordu Angél 'e . Angél ise rüzgarın serinliğiyle yürüyordu.Bir süre sonra esen rüzgar şiddetini farkettirir vaziyette attırınca aklına ilk gelen çayhane ' ye girdi.

İçerisi çok fazla kalabalık değildi ve genellikle işlerinden bunalan cadılar bulunmaktaydı ve bir kaç masada da sevgili olduklarını hissettiren büyücü ve cadılar bulunmaktaydı. Angél , cam kenarındaki masalardan birine yaklaştı ve sandalyeyi çekerek oturdu. Saçlarını eliyle düzelttikten sonra yanına gelen garsona

" Bir sıcak çikolata "

dedi.İçeceği bir iki dakika içinde geldiğinde bir yudum aldı ve etrafı seyretmeye daldı.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

http://www.catlakkazan.net

Cam Kenarı Empty Geri: Cam Kenarı

Mesaj tarafından Jason Turner Çarş. Tem. 23, 2008 8:22 pm

Jason yine sinirli bir sekilde girdi cayhaneye.Ve yine o komik lanetlerini yagdırıyordu.Tam o sırada cam kenarında oturan genc bir cadı dikkatini cekti.Ki bu,Jason'ın o alaycı gulumsemesini tekrar takınmasına neden olmustu.Kravatını duzeltti ve Keira farkına bile varmadan yanına oturdu:"Dans iyi gelir diye dusunmustum ama sanırım daha agır dozda bir şey lazım ha!".Keira'ya goz kırptıktan sonra dondu ve sıcak bir cay istedi.Ardından basını tekrar genc cadıya cevirip sorgulayan bakıslarla geriye yaslandı.

En son Jason Turner tarafından Çarş. Tem. 23, 2008 8:47 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Çarş. Tem. 23, 2008 8:29 pm

" Daha ağır bir doz mu ? "

dedi hayretler içerisinde . Hemen arkasından

" Ah hayır kesinlikle sanmıyorum "

dedi gülümsemeyle. Devamlı karşılaşıyorlardı son günlerde. Ne diyeceğini bilmeden sustu bir an .Saçlarını düzeltirken Jason ' un sıcak çayı gelmişti.

" Nasılsın ? Görüşmeyeli "

dedi gülümseyerek.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Jason Turner Çarş. Tem. 23, 2008 8:44 pm

"Eee gorusmeyeli uykumu iyice aldım!" aldım dedi Jason hemencecik.Cayını soğutmayı sevmezdi ve hemen bir yudum aldı.Gozleri sıcaktan komik bir hal almıstı.Genc adam da Keira'yı biraz da guldurmek için buna aldırmadan sorusunu sormayı basarabildi"Uuu....Yy....Ya sen nas.. Nasılsın?".Sıcagın etkisi gectikten sonrada ancak tamamlayabildi:"...Gorusmeyeli?"
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Çarş. Tem. 23, 2008 8:54 pm

Jason ' un sözünü tamamlamasını gülümseyerek bitirdi.

" Ben de iyiyim güzel bir geceden sonra , iyi bir uyku uyudum. Ardından bakanlıkta esrar barındıran konularla mücadele ettim "

dedi hafif gülümsemeyle. Keira ' nın işine aşık olduğu kesindi. Konu işi olunca oldukça mutlu oluyordu ama özel yaşamında mutluluğu bir türlü yakalayamamıştı. Çalışmayı seçtiği dal , onun diğer büyücü ve cadılardan uzaklaştırıyordu. Aslında kendi istediği için değildi bu uzaklaşma , bölümün uğursuzluğuna inandıklarından belki de onlar uzaklaşıyorlardı . Keira ' da buna alışmıştı.Eskisi gibi sıkılmıyordu bundan. Tabi bir önceki gece olan parti gibi etkinlikler dışında. O arada sıcak çikolatasından bir yudum daha aldı.

" Bakanlıkta bu ara işler biraz yoğun bakıyorum "

dedi gülümseyerek. Konu açmaya çalışıyordu.

Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Jason Turner Çarş. Tem. 23, 2008 9:14 pm

Lakin Jason'ın bunlarla hiç alakası yoktu.Daire'ya bile ara sıra ugruyordu.Ugradıgı zaman da Bayan Balnet ile kırıstırmaktan baska hiç bir sey yapmıyordu.Bu soru onu zorlamıstı biraz.Cayından bir yudum daha aldı.Alısmıstı sıcaga ve bu sefer yuzunu garip bir sekle sokmadı.Zaten Keira'da düzelmis sayılırdı.Jason konuyu degistirmeye calısarak cevaplad:"Aa evet evet.En buyuk ornegi sensin zaten!" dedi gulumseyerek.Ve Keira'nın konusmasına vakit bırakmadan devam etti:"Partiyi nasıl buldun bu arada?"
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Çarş. Tem. 23, 2008 9:29 pm

" Bana ne bakıyorsun sen "

dedi gülerek Keira. Keira her zaman çok yoğun olurdu zaten. Hayatını işi oluşturuyordu.Bu yüzden de çok yoğun olurdu genelde.

" Parti fena sayılmazdı ama benim pek aram yoktur partilerle "

dedi gülümseyerek.Yalnızlığından belki de katılmayı pek sevdiği söylenemez. Kalabalıklarda bulunmayı sevmeyen bir yapısı olmasına rağmen içinden bir ses bundan sonra kalabalığa alışması gerektiğini söylüyordu.

" Sence nasıldı parti ? "

dedi gülümseyerek.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Jason Turner Çarş. Tem. 23, 2008 9:32 pm

"Biraz danscı kız falan olsaydı vasatı gecebilirdi.Amaa dans hiç fena sayılmazdı!" dedi sıcak bir sekilde goz kırparken.Zira o dansı uzun bir sure unutamayacaktı.Keira'nın o zarif hali hâlâ gozlerinin onundeydi...
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Çarş. Tem. 23, 2008 9:37 pm

Hafifçe kızararak cam'a çevirdi başını.Dans ettiğinde hele de beğendiği bir müzik bir varsa kendinden geçer kendisini müziğin o ritmine bırakırdı. Tam o sırada yanlarına gelen garson biraz zaman kazandırmış gibiydi. Başka bir konu arıyordu değiştirecek ama bir türlü bulamamıştı. Ne olabileceğini düşünmeye başlamıştı.Hafifçe gülümseyerek dışarıya bakmaya başladı. Aradaki sessizliği Jason ' un bozacağını umut ediyordu.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Jason Turner Çarş. Tem. 23, 2008 9:45 pm

Yok.Jason'ın beklediği tepki değildi bu.Genelde cadılardan boyle tepki almazdı.Lakin Keira gercekten cok farklıydı.Yinede bozulmamıstı ve kanı daha cok ısınmıstı.O zoru severdi...
Basını dısarıya cevirdi.Uzakta kara bulutlar toplanıyordu.Jason hemen Azkaban'ı hatırladı.`Aynı manzara!` diye mırıldandı.Ve isteği dısında aniden konusmaya basladı:"Keira!Sana Azkaban'da yanlıs analama yuzunden kısa bir sure yattığımı soylemismiydim!".Kendinde olsa asla bundan bahsetmezdi ama bu cadıyı daha yakından tanımak istiyordu.Bilmesi gerekenleri ona anlatmalıydı...
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Çarş. Tem. 23, 2008 9:51 pm

Hayatında o kadar çok yanlış anlamaya kurban gitmişti ki italya bakanlığında çalışırken Jason ' un yanlış anlaşılma kurbanı olduğunu duymak onu şaşırtmamıştı.

" Hayır bilmiyordum söylemedin "

dedi ve hemen devam etti.

" Ama buna şaşırmadım. Yani senin Azkaban'a yolladığına değil . Yanlış anlaşılma yüzünden olduğuna. İnsanlar o kadar tuhaf ki anlamadan dinlemeden yargılayıp hüküm veriyorlar. Çoğu zaman verilen kararlar yanlış oluyor ama iş işten geçiyor "

dedi gülümseyerek.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Jason Turner Çarş. Tem. 23, 2008 9:59 pm

"Cok derin yaralar bıraktı" dedi yuzunu burusturarak.Jason ilk defa bu kadar uzgun gorunuyordu.Ardından Keira'ya dondu:"Ya sen?" bakısları ciddilesmisti:"Ya senin hayatında boyle derin yaralar bırakan olaylar oldu mu?"
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Çarş. Tem. 23, 2008 10:18 pm

" Ailem öldürüldü gözlerimin önünde "

dedi gözleri donuklaşmıştı.

" Beş yaşındaydım. Evimize saldırı yapıldı.Annem yatağın altına saklamıştı beni.Ama onları katlettiklerini gördüm."

dedi.Hayatındaki en büyük yaraydı o. O günden sonra yapayalnız büyümüştü. Dayısının yanın'a taşınmıştı ama yine yengesiyle de pek anlaştığı söylenemezdi.

" O günden beri yalnızım böyle "

dedi gülümsemeye çalışarak. Hayat güçlü olmayı öğretmişti Keira 'ya
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Jason Turner Çarş. Tem. 23, 2008 10:24 pm

"Yalnızlık hiç yakısmıyor sana!" diye soze atladı genc buyucu.Yuzunde kararlı bir ifade vardı:"Yalnızlık insanı curutur,eritir,yer-bitirir." dedi.İşte yine aynısı olmustu.Farkına bile varmadan Keira'nın elini tuttu.Ki simdi dansa kaldıracak da değildi!Bakıslarını Keira'nın gozlerine yoneltti.Aynı kararlılıkla izlerken sesini zorlukla cıkarabildi:"Sana yardım edebilirim!....Etmek istiyorum!"
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Çarş. Tem. 23, 2008 10:34 pm

" Evet haklısın yalnızlık gerçekten zor "

dedi gülümsemeye çalışarak. Bir anda Jason ' un elini kendi elinin üstünde hissetti. Hafifçe kızararak elini çekti.

" Yardım etmekte o kadar zordur ki . İnsanı tüketir o da "

dedi. Kimse ' yi yalnızlığına çekmek istemiyordu belki de. Yalnız yaşamaktan hoşlanmıyordu evet ama bunun bir nevi mecburiyet olduğunu da düşünüyordu.Belki de birilerinin hayatına girmesinden ve sonrasında tekrar acı çekecek olmaktan dolayıydı bu korku.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Jason Turner Çarş. Tem. 23, 2008 10:41 pm

Jason o kadar istekliydi ki...Yalvaran gozlerle hemen cevabını verdi:"Senin yalnızlıgını gidermek beni sadece tüketecekse gozumu kırpmadan buna katlanırım!".Bir işaret,sadece bir işaretini bekliyordu...
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Çarş. Tem. 23, 2008 10:49 pm

Hafifçe başını cama çevirdi. Endişeli sayılırdı. Hayatına birilerinin girmesinden hep korkmuştu ailesini kaybettiği için. Bu yüzden korkuyordu belki de. Zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyordu.

" Bilmiyorum ! "

dedi Jason ' un gözlerinin içine bakarken.
" Belki de biraz endişeyle karışık korkum var "

dedi cama çevirmişti tekrar başını. Ne diyeceğini bilmeden yağmurun hafiften yağmaya başlamasını seyretmeye başlamıştı.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Jason Turner Çarş. Tem. 23, 2008 10:55 pm

Jason,yüzünü büzüştürerek:"Korku mu?" diye haykırdı:"Benden mi korkuyosun?".Gercekten de oldukca istekliydi.Acaba,Keira'nın inadını kırabilirmiydi?Artık tam anlamıyla tutku haline donusuyordu.Oyle ya Jason zoru seven bir buyucuydu...
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Çarş. Tem. 23, 2008 11:05 pm

" Senden değil hayatın getirdiklerine ve getireceklerine karşı korkum var "

dedi gülümseyen gözleriyle.

" Hayatın getirdikleri daha doğrusu yarım yamalak getirdiklerine ve onları geri alırken çok daha fazlasını almasına karşı bir korkum var "

dedi gözlerini Jason ' un gözlerine odaklamıştı.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Jason Turner Perş. Tem. 24, 2008 7:30 am

Cok anlamlı bakıyordu ve Jason buna sevinmeli miydi bilmiyordu.O da ayırmadı gozlerini.Artık birazda umutsuzlanmaya baslayarak konusmaya basladı:"Karamsarlığının sebebi ne?Belki de dusundugunun tam tersi olur.Cok daha mutlu ve huzurlu olursun.".Ardından tereddutle bitirdi sozlerini:"Ee tabi mutlu olmak istiyorsan!"
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Perş. Tem. 24, 2008 8:59 am

" Mutlu olmayı kim istemez ki "

dedi gülümseyerek.Ne yapması gerektiğini bilmiyordu. Ailesini beş yaşında kaybedince doğal olarak hayata karşı dikkatli oluyordu tekrar acı çekmemek için.

" Ben karamsar değilim sadece kendimi korumaya aldım o kadar "

dedi gözlerindeki hüznü saklamak için gülümsemeye başladı.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Jason Turner Perş. Tem. 24, 2008 9:57 am

Jason deliye donecekti neredeyse.Su ana kadar hiç bir cadı onu reddetmemisti.Bu da reddetmemeliydi.Ama gercekten oncekilerden cok farklıydı.İlk defa yalvarıyordu.Buna hiç alısık değildi.Zira genelde teklifi alan kendisi olurdu.Ama o partiden sonra sanki kişiliği değişmişti.Neredeyse tapıyordu Keira'ya....
Keira ayrıca Jason'ın hayatını da duzene sokabilecek bir cadıydı.Hani Jason'da bunu uzun zamandır istiyordu ama bunu tek basına hayatta yapamazdı.Evet,evet Keira kesinlikle onun olmalıydı:
"Bak!Ben de yalnızım.Yalnızlıgımı hissetmemek için cok cesitli yollara basvurdum ama hayatım bu yuzden duzenden cıktı.Artık soyadımı tasıyabilecek kudrete bile sahip değilim.Boyle gidersem yok olacagım ileride.Ki sende eriyosun gun gectikce.Belki....Belki birbirimizin ilacı oluruz!"
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Perş. Tem. 24, 2008 10:06 am

Keira , sadece dinliyordu. Ne yapması gerektiğini kesinlikle ama kesinlikle bilemiyordu. İyi miydi bu durum onu da bilmiyordu aslında. Tek bildiği aklının biraz karışmış olduğu gerçeği idi.

" Birbirimizi tanımıyoruz bile "

kelimeler bir anda dudaklarından dökülmüştü.

" Birbirimiz hakkında neyi biliyoruz ki. Tanımak ve güven önemlidir benim hayatımda "

dedi . Birine şans verecekse bile bunu tanıdıktan ve güven duyduktan sonra yapmayı tercih ederdi Keira.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Jason Turner Perş. Tem. 24, 2008 10:15 am

Aa evet ilk engeli gecmisti.Bundan sonrası daha kolay olabilirdi eger yapması gerekenleri yaparsa...
Jason,bu sozun ardından yuzune tatlı bir gulumseme yerlestirdi.Rahatlamıstı dogrusu,biraz esnedikten sonra cevabını verdi:
"Tanımak istiyosun!....Senden hiçbir sırrımı saklamayacagıma yemin ederim."
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Perş. Tem. 24, 2008 10:21 am

" Önemli olan yemin etmen değil ki Jason. Önemli olan sana güven duymamı sağlaman. Aslında bu da çok kolay olacak bir durum değil. En azından zaman gerekli "

dedi. Zamanın herşeyi açığa kavuşturan bir yol olduğunu düşünürdü her zaman. İş anlamında da elindeki esrar dosyası bittiğinde araştıracağı konuydu zaman. Aralarında oluşan sessizliği gülümseyerek Keira bozdu.

" Kendinden bahseder misin ? Yani kendini anlatır mısın ? "

dedi.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics