catlakkazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Esrar Dairesi Eski Başkanı Keira A. Knightley ' in Odası

2 posters

Esrar Dairesi Eski Başkanı Keira A. Knightley ' in Odası Empty Esrar Dairesi Eski Başkanı Keira A. Knightley ' in Odası

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Çarş. Tem. 16, 2008 10:02 pm

Bölümün en dip tarafında kalan oda baştan aşağı grilere büründürülmüştür.Duvarlar çok açık gri renkteki duvar kağıtlarıyla kaplanmıştır.Kapının hemen üstünde büyük bir saat bulunmaktadır.

Koltuklar siyah renkli deriden yapılmıştır.Ofis kullanım açısından çok konforludur.

Bunun dışında odanın diğer ucunda kütüphaneye açılan küçük bir kapıdan her türlü iksirin yapılabileceği küçük bir mahzen bulunmaktadır.Fakat mahzene girebilmek için önce sihirli sözcükleri tam ve doğru şekilde söylenmesi şarttır.Yanlış söylenen sihirli sözcükler sizin hayatınızın yok olmasına neden olabilir.

En son Keira A. Knightley tarafından Paz Ağus. 10, 2008 1:12 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

http://www.catlakkazan.net

Esrar Dairesi Eski Başkanı Keira A. Knightley ' in Odası Empty Geri: Esrar Dairesi Eski Başkanı Keira A. Knightley ' in Odası

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Cuma Tem. 18, 2008 3:30 pm

Gömüldüğü evraklardan başını kaldırdı.Saat epey geçmişti ve bütün bir günü araştırmaya başladığı biraz ilginç olan konuya ayırmıştı. Konunun ilginçliği aslında mümkün olmayan bir şeymiş gibi görünüyor olmasıydı.

" Sevgi , aşk bunlarda imkansız gibi geliyor ama gerçek olan var olan şeyler "

dedi kendi kendine. Oda ' da kimsenin olmamasından dolayı rahattı . Kimse kendisinin delirdiğini sanmalarını istemezdi çünkü. Oturduğu koltuktan kalktı ve askıdaki ceketini alarak ofisinden çıktı. Biraz hava almayı düşünüyordu.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Esrar Dairesi Eski Başkanı Keira A. Knightley ' in Odası Empty Geri: Esrar Dairesi Eski Başkanı Keira A. Knightley ' in Odası

Mesaj tarafından Samwise Broklyn Paz Tem. 20, 2008 10:09 pm

Uzun ve yorucu bir günün akşam saatlerinde bakanlık yavaş yavaş sessizliğe bürünüyordu. Görevli cadı ve büyücülerin çoğu evlerine cisimlenmişlerdi bile. Sadece biraz daha işleri kalmış olan birkaç daire başkanıyla, birkaç tane aklı beş karış havada seherbaz.

Sam ise en aşağıya çıkıyordu. Esrar Dairesi'nin siyah ve dümdüz kapısının bulunduğu kolidor boyunca yürüdü. Siyah kapıyı açıp daire şeklindeki odaya girdi ve oradan da Esrar Dairesi Başkanı'nın ofisinin bulunduğunu bildiği salona geçti.

Başkanın ofisinin önüne gelince durdu. Cüppesinin kalkmış yakasını düzeltti ve kapıyı iki kere usulca tıklattı. İçeriden nazik bir ses, 'Girin' deyince usulca tokmağı çevirdi, kapıyı açtı ve odaya girdi. Bayan Levesqu masasının başında oturuyordu.

"Merhaba" dedi. "Umarım rahatsız etmiyorum!"
Samwise Broklyn
Samwise Broklyn
Ölü/Eski Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Paz Tem. 20, 2008 10:19 pm

Angélique , araştırmasını yaptığı sorunun ana kaynağını bulmuştu. Onu yok etmenin üzerinde çalışmalarını hızlandırmıştı ve bu yüzden günlerdir evine gidemiyordu. Ama en azından ofisinde bulunana dinlenme odasında kendini dinlendirebiliyordu.

Çalmakta olan kapının sesiyle başını çalıştığı dosya ' nın üzerinden kaldırarak saatine baktı.Bakanlıkta çalışan çoğu büyücü ve cadının gitme saati olduğunu farkettiğinde gülümseyerek

" Girin ! "

dedi.Sesi biraz yorgun çıkıyordu. Fakat bunu önemsememişti bile.Dosya'yı kapatıp çekmecesine yerleştirirken kapı açılmış ve içeriye Bakan Bey girmişti.

" İyi akşamlar elbette rahatsız etmiyorsunuz "

dedi gülümseyerek. bütün günün yorgunluğu arasında biraz dinlenmenin iyi olacağını herkes gibi kendi de biliyordu.

" Oturmaz mısınız ? "

dedi kibar ve gülümseyen bir ses tonunda.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Samwise Broklyn Paz Tem. 20, 2008 10:29 pm

Sam daveti kabul edip, boştaki bir koltuğa oturdu. Daha önceki Esrar Dairesi Başkanları'ndan hatırladığı şekliyle oda çok daha değişikti. Kesinlikle eskisi kadar loştu ama çok daha sıcak ve davetkardı.

"Nasıl gidiyor Angelique?" dedi gülümseyerek. Odaya şöyle bir göz gezdirdi yeniden. Eğer sevdiği türden bir içki gözüne çarparsa, istemekte asla tereddüt etmeyecekti. Ama odada ya hiç içki yoktu ya da gizli bir yerde saklanıyordu.

"Senin henüz çıkmadığını öğrendim." dedi yeniden Angelique'ye bakarak. "İyi bir akşam sohbetinin çok hoş olabileceğini düşündüm."
Samwise Broklyn
Samwise Broklyn
Ölü/Eski Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Paz Tem. 20, 2008 10:41 pm

Angélique , bakan bey'in oturuşuyla beraber etrafı incelediğini hissetti.Odayı kendi zevkine göre döşemişti. Gri rengin her zaman gizem kattığını düşünürdü. Belki de esrar dairesini seçmesinde gri renginin de bir etkisi vardı.Kendisi de bilemiyordu bunu .

" Ah aslında çok fazla yorucu "

dedi gülümseyerek. Yeni bir ülkeye alışmak yerine herşeyiyle işe gömülmüştü çünkü.

" Çok iyi tahmin ettin. Bence de iyi gelecektir.Zaten son bir haftadır ki -biliyorsun iki hafta oldu geleli daha- ofisten çıkamıyorum . "

dedi yorgun bir gülümseme vardı yüzünde. Biraz sonra da

" Bir şeyler içer misin ? Ne ikram edebilirim "

dedi gülümseyerek. Her ne kadar işlerine gömülse de yüzündeki gülümseme hiç eksik olmuyordu.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Samwise Broklyn Ptsi Tem. 21, 2008 10:25 am

"Ah!" dedi Sam, biraz havari bir edayla. "Kendi özel koleksiyonundan sunabileceğin ne varsa onu tercih edeceğim sanırım. Bugün özellikle yeni tatlar keşfetmek için kendimi harika hissediyorum"

Angelique içkileri hazırlarken, Sam de bir yandan anlatmaya devam ediyordu.

"Gelecek'e hiç bakıyor musun bilmiyorum" dedi. "Bir ay kadar önce Esrar Dairesi'nde ruh emicilerin üremelerini sağladığımıza dair tamamiyle saçma sapan bir haber çıkmıştı. Eski Esrar Dairesi Başkanı, sırf çıkan dedikodular yüzünden istifa etmek zorunda kaldı. İşinin gizeminden ötürü, bu Hurper denen kadın her fırsatta seninle uğraşacaktır, yapmadığı şey değil. Bazen onun bakanlıktaki herkesi ajan niyetine kullandığını düşünüyorum. Alwen Crook'tan bile daha tehlikeli oluyor bazen"

Kadın içkisini ona uzatırken, Sam başını eğerek nazikçe teşekkür etti.
Samwise Broklyn
Samwise Broklyn
Ölü/Eski Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Ptsi Tem. 21, 2008 10:46 am

Angél , bir yandan içkileri hazırlıyor bir yandan dinliyordu. Biraz sonra da konuşmaya başladı.

" Ah şu dedikodular. Aslında İtalya 'da da bir çok dedikodu ' nun üstesinden gelmeyi başardım. Benim yerime editörlerin istifalarıyla karşılaştım. "

dedi gülümseyerek. Hemen ardından da devam etti.

" Yani istediği kadar uğraşabilir. Fakat umarım kendi sonunu hazırlamıyordur "

dedi. İtalya ' da da bir çok dedikodu ortaya atılmıştı. Hatta bir keresinde öyle şeyler yazılmıştı ki İtalya bakan'ı bile kendisini savunmayı bırakmıştı.Ama bir ay bile geçmeden gerçekleri ortaya çıkarmıştı Angél.Aklına gelince gülümsedi.

Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Samwise Broklyn Ptsi Tem. 21, 2008 9:32 pm

'Tabi Elizabeth'i tanımıyor' diye düşündü içinden Sam. İçkiden bir yudum aldı. Biraz iskoç viskisine biraz da ateşli şaraba benzeyen bir tadı vardı. Gayet hoştu.

"İtalya'ya gitmiştim." dedi sohbet eder gibi. "İtalyan büyücüleri hep biraz garipsemişimdir. Sihir Bakanları ise tam bir budala. İngilizce bildiğine eminim ama asla konuşmuyor benim yanımdayken. İtalyan bir kadın da tanımıştım, gerçekten çok hoş birsiydi"

İçkiden bir yudum daha alıp bir an düşüncelere daldı.
Samwise Broklyn
Samwise Broklyn
Ölü/Eski Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Ptsi Tem. 21, 2008 9:42 pm

" Dört yıl boyunca İtalya ' da yaşadım.Ondan öncesinde İspanya'daydım "

dedi. İki hafta önce gelmiş olmasına rağmen , kendisi hakkında olabileceklere önceden hazırlıklıydı.Tabi İspanya'da olanlar düşünülürse olacaklar oranın yanında çok az kalabilirdi galiba.Pek fazla bilinmezdi bu olaylar ama. Çünkü üzerinden yedi yıl kadar bir zaman geçmişti.

" Evet Bakan ingilizce biliyor fakat çok iyi şekilde bilmediği için konuşmamayı tercih ediyordu. Sanırım kendisiyle ilgili bazı sorunları vardı. Geçen ayda istifa etti zaten "

dedi gülümseyerek ve içkisinden bir yudum aldı.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Samwise Broklyn Ptsi Tem. 21, 2008 10:21 pm

Öyle mi?" dedi Sam. "Bunu duyduğuma sevindim" bir kahkaha attı.

Eski İtalyan Sihir Bakanı'yla yaşadığı diyaloglar(diyalogsuzluklar) geldi aklına. Çok sıkıcı bir adamdı. Oldum olası ona kanı kaynamamıştı.

İçkiden bir yudum daha aldı ve dibini bulunca bardağı sehpalardan birinin üzerine bıraktı. Saat epey geç olmuştu ve artık Bayan Levesque'yi daha fazla meşgul etmeye hakkı yokmuş gibi geliyordu ona. Ayağa kalktı.

"Geç oldu" dedi. "Biz Bakanlık Çalışanları'nın her zaman iyi bir uykuya herşeyden çok ihtiyacı oluyor. Seni daha fazla tutmayacağım."

Kapıya yürüyüp açtı. "İçki ve güzel sohbet için teşekkürler Angelique" dedi. "Sanıyorum daha sık sık görüşeceğiz. Hoşçakal."

Odadan çıkıp kapıyı arkasından kapattı ve asansörlerin olduğu kolidora doğru yürüdü.
Samwise Broklyn
Samwise Broklyn
Ölü/Eski Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Ptsi Tem. 21, 2008 10:29 pm

"Günlerdir uyumuyorum ki "

dedi çıkan bakanın arkasından. Saatine baktığında saatin gerçekten de çok geç olduğunu farketti.Yavaşça evrakları kaldırmaya başladı masanın üzerinde bulunan.Bütün evrakları kaldırarak kilitlediğinden emin olunca ayağa kalkarak askılığa doğru yürüdü.Ceketini alarak giydi. Günlerdir gidemediği evine gitmeyi düşünmüştü. Çok fazla yorulmuştu zaten.Odasının kapısını açtı ve yavaşça dışarı çıkarak arkasından kapattı kapıyı.Ufak bir hareketle kapıyı kilitlemişti. Merdivenlere yöneldi.Asansör'ü kullanmayı genelde sevmez onun yerine merdivenleri tercih ederdi.

" Hem daha sağlıklı "

dedi kendi kendine. Ve zarif bir şekilde indi.Bakanlıktan çıkaran ıssız bir caddeye yürüdü ve bir anda cisimlendi.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley Salı Tem. 22, 2008 3:45 pm

Angél , evraklardan başını kaldırarak saate baktı.Saatin epey geç olduğunu farkederek gülümsedi.

" Zaman , aslında çok garip işliyor. Boş bir zamanımda zaman konusunu inlecesem iyi olacak "

dedi kendi kendine gülümsüyordu.Evraklarını dolabına yerleştirdi ve imzalanacak raporlara göz atmaya başladı.Doğru olanları imzalıyordu.İşini bitirdiğinde ofisten çıktı.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

Mesaj tarafından Keira A. Knightley C.tesi Tem. 26, 2008 1:06 pm

Keira , öğleden sonra ofise girdiğinde , masasının üzerindeki evrak trafiğini görünce çok şaşırdı. Bu kadar çok sorun'un iki gün içinde gerçekleşebilmesini imkansız buluyordu.Sıkıntılı bir şekilde iç çekerek masasına oturdu. Evraklara göz gezdirmeye başladı. Evrakları önem sırasına göre yerleştirdikten sonra , bir parşömen 'e italya bakanlığına gitmesi gereken bir düzine bilgiyi yazdı ve baykuşa vererek italyaya yolladı.İtalya'yı perişan eden bir konuydu bu. Hiç olmazsa Keira bir çözüm bulmuştu. Aksi takdirde bütün büyücü alemini yok edebilecek bir şeydi bu.

İşlerini bitirince ayağa kalktı ve pencere ye yaklaştı. Dışarıyı seyretmeye başladı.
Keira A. Knightley
Keira A. Knightley
Sihir Bakanı

- Similar topics