catlakkazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Masa 3

2 posters

Masa 3 Empty Masa 3

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Çarş. Tem. 09, 2008 4:44 pm

Violet Ve Lychee yol boyunca hiç konusmadılar..Madam Puddifoot’un çayhanesine girdiklerinde içerisinin baya kalabalık olduğunu gördüler..Bu saatlerde burası hep böyle oluyor diye düsündü..

Birkaç kişiye selam verdikten sonra yavaş adımlarla bir masala ilerlediler..Lychee masaya oturup cantasından aynasını çıkardı ve yüzünü inceledi

Yıllar önce Bellindayla buraya gelirlerdi oturup saatlerce sohbet eder ve madam’ın eşsiz Donutlarını yerlerdi Simdi Bellinda gitmisti onun yerinde kızı Violet duruyordu

Violet için zor olmalı diye düsündü.. İkisinin bir cok ortak yanı vardı..Hayatlarında değer verdikleri insanları hep aynı salakça düsünce yüzünden kaybetmişlerdi..

Psychee bu yüzden Conjures’e girmişti..Onlar İyiler kadar iyi değil Kötüler kadar da körelmiş bir beyne sahip değildiler.Onlar yeni bir oluşumdu gelecekti..Kötülerdi..Ama çıkar için İyilerle anlaşma yapabilirlerdi..Ve o lord adı her neyse ona ve ölüm yiyenlerine karsı ayakta durmaya cesaret edecek tek gruptular..

Bir ara küçük kızın kendini izlediğini fark etti düsüncelere dalıp gitmişti aynayı çantasına koyup kıza döndü

“Ne yemek istersin Violet?”

Bir an menüye göz gezdirdikten sonra

“Ben Donut istiyorum şekerli ve Çikolatalı..”

Menüyü masanın üzerine bıraktığı anda garson yanlarında bitiverdi

“iyi günler”

dedi kadın sakince

“Ne alırdınız”

“ben şekerli ve çikolatalı 2 donut istiyorum birde veela şarabı..”

diye yanıtladı Lychee ve bakışlarını violete çevirdi

“Violet?”
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve
Biçim Değiştirme Öğretmeni

Masa 3 Empty Geri: Masa 3

Mesaj tarafından Winter Dıxy Blossom Çarş. Tem. 09, 2008 4:59 pm

Violet agzını açıyor ama ne diycegini bilmedigi için susuyordu.Aslında annesiyle ilgili sormak istedigi şeyler vardı.Babasıyla nasıl tanıştıklarını hep merak etmişti.Her çocuk gibi bunu dinlemek onunda çok hoşuna giderdi ama dinleyememişti.

Kadının elini tuttuguda annesinin elini hissedecegini sanmıştı ama yabancı ve alışılmadık bir şeyler hissetmişti.Adını koyamıyordu.Bunları düşünmekten vazgeçti.Tek yaptıgı bunları düşünüp kendini üzmekti.

Ama herşeye ragmen o yanlızlı ve çaresizlik duygusu yok olmuştu.Kendini yanlız değil birşeylere ait gibi hissediyordu.Bi aileye...Bu kadının onda bu duyguları uyandırması onu çok şaşırmıştı.Yetimhanede geçirdigi yıllarda hep bu duyguyu aramıştı...Ama orda sadece nefreti ve güçlü olmak zorunda oldugunu ögrenmişti.Nekadar küçük olsada güçlü olmalıydı ayakta kalmak için.

Kadın onu sevimli bir yere götürdü.Masaya oturdular.Violet meraklı gözlerle kadını inceliyordu.Yüzünde annesinin tebessümünü aradı...Azda olsa annesini hatırlatıyordu Violet'e.

KAdın:

“Ne yemek istersin Violet?” diye sordu

Violet menuyu eline alıp içinde yazanları okumaya başladı.

Kadın siparişini verdikten sonra Violet'e ne istedigini sordu.

Violet:

"Imm...Bende senin istedigin o çikolatalı donuttan istiyorum!.."dedi ve gülümsedi.
Winter Dıxy Blossom
Winter Dıxy Blossom
Rawenclaw 1. Sınıf
Rawenclaw 1. Sınıf

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Çarş. Tem. 09, 2008 5:12 pm

Violetin siparişini vermesi üzerine Garson kadın yanlarından ayrıldı..Lychee ne diyeceğini bilmiyordu ama bir sekilde konusmaya baslamalıydı

"Kiminle yaşıyorsun?"

dedi sakince..Konusmaya başlamak için oldukça iyiydi..Lychee'de öksüz büyümüştü Redrocklar olmasa hala o yetimhanede yaşıyo olurdu..Ailesini annesini veya babasını hiç bir şeyi hatırlamıyordu işin en garip tarafı sadece evlerinin avlusunu ve bahçesini hatırlayabiliyordu..

Ailesi zengin olmalıydı..Büyük bir evleri vardı peki zengin bir aileyse ne diye kızlarını yetimhaneye bırakmışlardı ? simdi onları görse sadece küfrederdi..

Garson beraberinde Donutlarla geldiğinde düsüncelerinden tamamen sıyrıldı..Kadın Donutları önlerine koyduğunda en sevdiği olan sekerli donuttan koca bir ısırık aldı..

"Annen Çikolatalıya bayılırdı"

dedi Sakince

"Okuldan sık sık kaçıp buraya gelirdik..Hoş gerçi ben biçim değiştirmeden baska derse girmezdim ama annen zeki bir kadındı her derse yeteneği vardı.."
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Winter Dıxy Blossom Çarş. Tem. 09, 2008 5:28 pm

Violet Camdan dışarıya bakıyordu.Sokakta bi sürü yaşıtı vardı.Hepsinin yüzünde de o şapşal gülümseme...Aslında kıskanıyordu...Kendine bi türlü açıklayamasada.

Kadının sorusuyla gözlerini ona dikti

"Kiminle yaşıyorsun?"

İsteksice:

"Yetimhanede kalıyorum!..."dedi

Garson donutları getirip masaya bıraktı.Çikolataya bayılırdı zaten.Ama bu donut dahada çekici gözüküyordu.Donut eline alıp hızlı hızlı yemeye başladı.

"Annen Çikolatalıya bayılırdı" dedi kadın.

Violet öksürmeye başladı.Agzındaki lokmayı bitirince.

"Bunu ögrenmek beni mutlu etti.Annemle bir ortak noktamın olması..."dedi ve sustup elindeki donutu yemeye devam etti.

Kadın sanki onun düşüncelerini okumuş gibi annesinden bahsetmeye başladı.Gülerek dinliyordu.

Kadın susunca :

"Bana annemden bahsedermisin?Yane bana benziomuydu , neleri severdi ben bunları hatırlıyamıyorum!.."dedi.

Aslında bu konu açılınca üzülür aglamaklı olurdu ama şimdi sadece merak vardı içinde....Annesini tanıyan bi kadına istedigi herşeyi sorabilmek onu heycanlandırıyordu...
Winter Dıxy Blossom
Winter Dıxy Blossom
Rawenclaw 1. Sınıf
Rawenclaw 1. Sınıf

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Çarş. Tem. 09, 2008 5:46 pm

"yetimhane"

diye düsündü Psyche..Kendi Soğuk ve rutubetli anılarını canlandıran bi sözcük olmuştu bu..Rahibelerin Siyah cübbeleri İrlandanın Yeşil kırları ve sonu gelmez yağmurlar..Paslı Demir yataklar ve tavandaki isa motifleri..

"Bana annemden bahsedermisin?Yane bana benziomuydu , neleri severdi ben bunları hatırlıyamıyorum!.."

Bu ani soru tüm düsüncelerinden sıyrılmasına neden olmustu..Elinde sıktığı donut neredeyse parçalanacaktı..Yüzüne sakin bir gülümseme yerleştirdi

"Annen..Harika bi insandı"

dedi Sakince..

"Benim dünyadaki ilk dostumdu bana kucak açan nadide insanlardan biriydi.."

Donut yemeyi artık canı istemiyordu..Zavallı donutu tabağına koydu ve veela sarabından bir yudum aldı

"Tıpkı sana benziyordu..Saçlarını her zaman cok kıskanırdım çünkü benimkiler kısaydı.."

Kadehi masaya koyup ellerini birleştirdi

"En sevdiği ders iksirdi..Ve ben İksirde gerçekten basarılı değildim..Bana genelde yardımcı olurdu"

Hayatından o kadar cok insan yitip gitmişti ki Bellinda artık ona sadece bir roman karakteri gibi geliyordu hiç yaşamamış var olmamış bir roman karakteri..
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

Mesaj tarafından Winter Dıxy Blossom Çarş. Tem. 09, 2008 6:11 pm

Violet büyülenmiş gibi Kadını dinliyordu.Annesini başka birinden dinlemek çok güzeldi.

Kadın:

"Tıpkı sana benziyordu..Saçlarını her zaman cok kıskanırdım çünkü benimkiler kısaydı.."dedi

Violet elleni saçlarına götürdü.Annesine benzedigini duymak çok hoşuna gitimişti.
İlk defa annesi hakkında konuşurken gülümsüyordu.

Kadını çok sevmişti.Oysa yetimhanedeki rahibeler kadar sert bi kadın bekliyordu.Ama şimdi bu kadına kanı ısınmıştı.Uzun zamandan beri kimseye böle şeyler hissetmemişti.

Mutluydu.İlk defa mutlu.Bu anın sonsuza kadar sürmesini istiyordu.

Saçlarıyla oynuyor bir taraftanda kadını dinliyordu.Susunca gülümseyerek:

"Teşekkürler!..Annem hakkında konuşmak bana iyi geldi!..."dedi ve dışarı çevirdi gözlerini.
Winter Dıxy Blossom
Winter Dıxy Blossom
Rawenclaw 1. Sınıf
Rawenclaw 1. Sınıf

Mesaj tarafından C. Anastasia Genevieve Çarş. Tem. 09, 2008 6:31 pm

Konuşmak Lychee'de iyi gelmişti..Uzun süredir güç entrika ve hayatta kalma savaşına o kadar kaptırdımşdı ki Güzel şeylerden konuşmak güzeldi..

"Donutunu bitirdiysen Melody..Cok geç olmadan Hogwartsa dönelim"

dedi Kız sakince başını sallayınca ayağa kalktı..Çantasından bir onluğu masaya bırakarak Kapıya doğru yürüdü..Sakince Melody'e gelmesi için sağ eliyle işaret verdi..Bir süre bekledikten sonra Melodyle birlikte Hogsmade Sokaklarına çıktılar..Bir süre bi kaç dükkana girerek okul alışverişi yaptıktan sonra karanlığın içinde kayboldular..
C. Anastasia Genevieve
C. Anastasia Genevieve

- Similar topics