catlakkazan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Darius Lemez'in Odası

3 posters

Darius Lemez'in Odası Empty Darius Lemez'in Odası

Mesaj tarafından Darius Lemez Salı Tem. 08, 2008 2:45 pm

Evet Darius nihayet isini bulmustu.Keyfine diyecek yotu.İse alındıgı haberini alır almaz daireye gelmisti.Formalite icabı bir kac kagıt parcasını imzaladıktan sonra odasına gecmisti.Darius odanın ortasına kadar yavas bir sekilde yurudu.Tam odanın ortasına gelmisti ki durdu ve odasını suzmeye basladı.Oda bir kisi icin bayagı buyuktu.Karsılıklı iki kitaplık vardı ve aralarında ki genis alana ince uzun bir halı serilmişti.Odanın en ilerisinde -kapının karsısında- ise bir pencere vardı.Tabii onunde de bir suru evrak ve kagıt parcalarıyla dolu masası duruyordu.Buyuk ve rahat koltugu da tam karsında,sırtını pencereye yaslamıs halde onu bekliyordu."Gayet nezih bir yer!" diye mırıldandı Darius odayı suzerken.Ardından da sessiz ve yavas adımlarla masasına gecti.Masaya goz gezdirip ilk olarak gereksiz parcaları cop icin ayırdı.İsi bittiginde masa,odaya ilk girdigine nazaran daha tertipli gorunuyordu.Isıl ısıl gozleriyle masaya mutlu bir sekilde baktıktan sonra "Eh biraz da mola verelim!" dedi.Sozlerini bitirir bitirmez elinde dumanlar icinde bir pipo belirdi.Darius keyifle piposunu tüttürürken pencereye dondu ve uzaklara daldı...
Darius Lemez
Darius Lemez
Sihirli Yasal Yaptırım Dairesi/Sihrin Uygunsuz Kullanımı

Darius Lemez'in Odası Empty Geri: Darius Lemez'in Odası

Mesaj tarafından Darius Lemez Çarş. Tem. 09, 2008 10:37 pm

Darius odasında gelen ihbarları inceliyordu.Bir cogu muggle lara buyu yapılması ile ilgiliydi.Darius okudukca sinirleniyordu "Ezikler!Ne olacak?".Ardından basını umutsuzca iki yana sallayarak devam etti:
"Buyucu olduklarını ispatlamak için hangi yollara basvuruyorlar?Sunlara bak!".Kagıtları bir bir inceleyip altına cevap yazıyordu."Hmm buna bir uyarı gonderelim." dedi karsı duvarı seyrederken.Ve hemen ardından havada asılı duran kalem,kagıdın altına bir kac cumle karaladı.Darius ardından diger kagıda gecti.Kagıdı okudu ve cevap vermek için kafasını kaldırmıstı ki karsısında cok ozlediği tanıdık bir simâyla karsılastı...
Darius Lemez
Darius Lemez

Mesaj tarafından Frodo Woodallen Çarş. Tem. 09, 2008 10:47 pm

Frodo kahkahalarla içeri daldı.Sapkası basından ucarak havalandı ve odada kedine uygun bir yer buldu.Darius, Frodo'nun geldiğini görür görmez kalktı ve onu karsıladı.Birbirlerine öyle sımsıkı sarılmışlar, öylesine kucaklasmıslardı ki onları uzaktan gören birisi kardes olduklarını sanırdı.Zira kısmen öyleydiler...
Biraz gülüştükten sonra masaya gectiler ve birer pipo yaktılar.Frodo keyifle piposunu tüttürürken söze basladı:
"Ah Darius öyle özlemişim ki bilemezsin.Hep senin eksikliğini hissettim dostum...".Darius gulumsedi.Bir süre bakıstılar ve yine sessizliği Frodo bozdu:"Eee işini nasıl buldun?"
Frodo Woodallen
Frodo Woodallen
Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Darius Lemez Çarş. Tem. 09, 2008 10:59 pm

Darius odayı tebessümle soyle bir suzdu:"Aa nasıl desem Frodo?Bilirsin işte.Oku imzala gonder.Biraz monoton.Ama bunda şikayetci değilim.Bir hafta öncesine göre daha mutlu ve daha huzurluyum."...Boylece bir süre birbirlerinin son bir yılını konustular.Darius'un kısa seyahatleri,Frodo'nun garsonluk maceraları falan filan.Yaklasık bir saat kahkahalar içinde sohbet ettiler.Tam konu Elros'a gelmişti ki içeriye hızla bir kagıt parcası girdi ve Darius'un elini buldu.Darius kagıdı actı ve kaslarını catarak okumaya basladı.Sonra uzgun bir sekilde Frodo'ya dondu:"Dostum cok uzgunum.Yasal Yaptırım Dairesi'nde toplantı varmıs.İstersen ara verelim.Aksam bir kafede bulusalım.Hem daha rahat konusuruz...."
Darius Lemez
Darius Lemez

Mesaj tarafından Frodo Woodallen Çarş. Tem. 09, 2008 11:04 pm

"Tabi dostum sen nasıl istersen.Hem ilk gunden aksatmaya gelmez!" diyerek geldiği gibi tekrar kahkahalarla odadan ayrıldı.Darius'un ise kardesi gibi sevdigi Frodo'nun ardından bakarken gozleri ısıl ısıl parlıyordu......
Frodo Woodallen
Frodo Woodallen
Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Darius Lemez Perş. Tem. 10, 2008 7:17 pm

Darius bir onceki gune gore daha sıkılmış gorunuyordu.İkide bir farkına varmadan kendini,asasını cıkarmıs havada sallarken buluveriyordu.Bir kac kez ara verip bazı ansiklopedileri karıstırdı,pipo tutturmeyi denedi,sıkıntısını gidermek için aklına ne geliyorsa yaptı ama bir türlü sıkıntısından kurtulamadı.Hersey o kadar monotondu ki sinirinden ne yapacağını sasırdı.Kagıtları hızla karıstırırken aniden ihbarlardan birisi yırtılıverdi."Hay aksi!" diyerek kagıdın parcalarını topladı Darius.Ve asasını donderip kagıda yoneltti.Boylece kagıt eski haline geldi.Darius o kadar sinirlenmişti ki "kahretsin!" diyerek ayaga fırladı.Ayaga kalkar kalkmaz karsısında alaycı bakıslı genc bir adamla karsı karsıya geldi.Darius adeta sok olmustu:"Aman Tanrım bugun tüm aksilikler beni buluyor!" diye soylenerek kendini tekrar koltuga bıraktı...
Darius Lemez
Darius Lemez

Mesaj tarafından Jason Turner Perş. Tem. 10, 2008 7:27 pm

"Hey!Senin canını kim sıktı böyle Darius?" diyerek izin istemeye gerek gormeden masanın yanındaki koltuga oturdu Jason.Ardından cebinden bir pipo cıkardı ve Darius'un saskın bakısları arasında tutturmeye basladı.Darius Jason'ı garip bir bakısla seyrederken "Aman tanrım!Nereden cıktın sen?" diye tısladı belli belirsiz.Jason duymamazlıga getirdi:"Eee eski dostum yeni işin nasıl bakalım?".Darius'un ise tepkisi değişmemişti.Hâlâ garip bir sekilde Jason'a bakıyordu.Jason Darius'a bir göz gezdirdi:"Aaa yapma dostum!Şeytan görmüş gibisin."dedi.Bunun üzerine Darius'u bir kahkahadır tuttu...
Jason Turner
Jason Turner
Esrar Dairesi Başkanı

Mesaj tarafından Darius Lemez Perş. Tem. 10, 2008 7:43 pm

Darius bir süre kahkahayla bogustuktan sonra normale dondu ve hısımla ayaga kalktı "Bir daha bana buyu yaparsan seni kevgire ceviririm!" dedi.Jason tebessumle ozur diledi:"Tamam dostum özür dilerim.Sadece gulmeni istedim o kadar.".Darius bir nebze sakinleşip yerine oturdu.Hırsla asasını sıkmaya basladı."Bana bak!Simdi canım sıkkın.Aksam evime gel!"dedi.Jason ise hiç cevap vermeden göz kırptı ve hızla kalkıp pelerinini savurarak odadan ayrıldı....
Darius Lemez
Darius Lemez

- Similar topics